Týden hokeje s rekordní účastí!

31.01.2022 21:09

V neděli 30. 1. 2022 jsme uspořádali na Zimním stadionu v Rosicích další z řady náborů pod záštitou projektu Pojď hrát hokej. Průběh akce shrnul šéftrenér mládeže Pavel Matal:

"Letošní ročník se u nás v klubu může pochlubit rekordní účastí ze všech předchozích ročníků. Největší radost jsme ale měli nejen z velkého zájmu, ale především ze spokojených obličejů malých účastníků a jejich rodičů. V jednu chvíli nás na ledě bylo v pohybu přes 50, děti si chvíle na ledě užívaly, a na to se opravdu dobře dívá.

Na led mezi malé zájemce přišli jak zástupci kategorie mužů HC Zastávka, tak i naši malí hokejisti z našich nejmladších ročníků. Všem ukázali, jak se hraje hokej v těchto kategoriích, a jak je možné se v bruslení a hokeji zdokonalovat. Hokeje chtivé děti dostaly hokejky a po krátkém tréninku se také s vervou vrhly na hokej. Ti, co dělali své první krůčky, se v doprovodu trenérů mládeže či vlastních rodičů, statečně pohybovali vpřed, vzad, občas i dolů a hned zase nahoru. Dívky, které hokej úplně nelákal, měly možnost si zatrénovat s trenérkou krasobruslení Hanou Buchtovou, která vede kroužek krasobruslení, a to nejen v Rosicích.

Bylo vidět, že ty 2 hodiny strávené na ledě si všichni užili a mnozí se mezi nás co nejdříve vrátí. Oblečou si hokejovou výstroj a začnou se věnovat jednomu z nejkrásnějších sportů, které znám. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se za námi přišli podívat, a strávili jsme spolu příjemné nedělní dopoledne. Velké díky také patří všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu celé akce. Od rodičů, kteří se věnovali organizaci, až po všechny trenéry, kteří byli na ledě. Nebylo jich málo, a to, že to všichni bez výjimky dělají nejen ve svém volném čase ale i bez nároku na honorář, ukazuje, jak moc jim na dětech i na našem klubu záleží, a také že chtějí, aby u nás vládla pohoda a dobrá nálada. To se pak i ta zima na stadionu nezdá tak krutá.

Přál bych si, aby ke sportu přicházelo stále více dětí. Aby sportovní kluby byly oázou radosti, pospolitosti a skvělých zážitků na celý život. A aby si i všichni uvědomili, že nestačí jen mluvit, ale že je potřeba pro to i něco udělat. Stejně tak jako to udělali všichni, co „Přišli hrát hokej“, a to nejen tuto neděli.

Zveme všechny, které hokej nadchl stejně jako nás, přidejte se k nám. Rádi vás uvidíme na některém z našich tréninků."

—————

Zpět