Sezóna byla zahájena

10.10.2016 09:17

V prvním mistrovském utkání KSM - Vysočina náš tým nezískal žádný bod.

BK Zubři Bystřice n. P. - HC Zastávka 6:4 (1:1, 3:2, 2:1), branky Ludvík 3, Mráz 2, Novák – asistence Jícha 2, Svoboda, Humpolíček, Novák, Šimon) - Mikule 2, Stromecký 2, asistence Gejdoš 3, Stromecký 2, Fišer, vyloučení 3:3, rozhodčí Berger, Fiksa, 180 diváků, hráno na ZS v Bystřici nad Pernštejnem.

Domácí Zubři nastoupili do utkání s velkým nasazením a dostali hosty pod tlak, který završil úvodní brankou Jan Ludvík. Poté převzali iniciativu hosté a odměnou jim byla vyrovnávací branka Mikuleho, která padla po hrubé chybě domácích pár vteřin před konečnou sirénou úvodní třetiny. Do druhé třetiny domácí nastoupili odhodláni zlomit zápas na svoji stranu a částečně se jim to podařilo. Vedoucí branku vstřelil Novák, další dvě trefy postupně přidali Ludvík a aktivní Mráz, který nastoupil proti svému bývalému týmu a měl tak o motivaci postaráno. Poté ovšem domácí polevili ze svého výkonu a nabízeli tak hostům šance ke zdramatizování zápasu. A to se jim také zaslouženě podařilo, po brankách Mikuleho a Stromeckého se šlo do kabin za stavu 4:3. Ve třetí třetině se hra přelévala ze strany na stranu a další ránu hostům zasadil opět Mráz, který poté pohrdl několika šancemi zkompletovat hattrick. Za hosty utkání zdramatizoval Stromecký a hosté sahali po vyrovnání. Domácí ovšem odolali a zásadní úder uštědřil hostům v poslední minutě svojí třetí brankou Jan Ludvík. Domácí tak před pěknou kulisou slavili zasloužené vítězství, je však nutné ocenit bojovný a srdnatý výkon hokejistů ze Zastávky. Vítěznou premiéru si na lavičce domácích odbyl zkušený trenér Luboš Sláma.