První krok ke 3.místu

15.03.2017 15:00

HC Veverská Bítýška - HC Zastávka 2:5 (0:2;2:1;0:2),

branky Vev. Bit.: Vacek, Brza, asistence Jaroš

branky HC: Koblížek (Šedý, Fišer), Šedý (Koblížek, Fišer), Mikule (Brekke), Brekke (Stromecký), Stromecký t.s.

vyloučení 4:7, střely 30:31, rozhodčí Dvořák, Berger, Fiksa, 30 diváků, hráno na ZS ve Velké Bíteši.

V zahajovací třetině se hrál vyrovnaný souboj. Úvodní branka padla až ve 14. minutě a hosté ji dali hlavou, po skrumáži na brankovišti. Dvoubrankový náskok jim pak ve 20. minutě „zajistil“ hlavní rozhodčí, když si nevšiml jasného podražení. Zastávka se zmocnila puku v útočném pásmu a poskytnutou šanci proměnila. Ani začátek druhé třetiny nepřinesl nějakou zásadní změnu ve vývoji utkání. Hosté byli bruslařsky svěžejší, a když ve 26. minutě využili chybné rozehrávky a zvýšili své vedení na 0:3, zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí to ovšem nemínili jen tak vzdát a mezi 35. a 39. minutou konečně překonali soupeřova gólmana, to vedlo ke změně stavu na 2:3 a o zápletku v závěrečném dějství bylo postaráno. Definitivní rozuzlení ovšem přinesla 46. minuta, kdy ihned po buly trefil šibenici hostující Nor Brekke a získal pro svůj tým opět vedení o dvě branky.  Hráči Veverské Bítýšky, kteří hráli celé utkání pouze s deseti hokejisty, potom již neměli síly na zvrat. Definitivní podobu konečnému skóre dalo proměněné trestné střílení zastáveckého Stromeckého. Stav série o 3. místo je tak 0:1.

sestava HC: Vybíral - Fišer, Fiala - Kliner, Soběský - Burian, Mareček - Koblížek, Lesonický, Šedý - Mikule, Stromecký, Brekke - Gejdoš, Sedláček, Kozárek