Výsledky

Utkání o umístění 5 - 8:

2. kolo   HC Zastávka - HC Spartak Velká Bíteš B 2:2    (0:1;0:1;0:2)

Branky našich: Stromecký, Šedý, asistence Roman Lesonický

Vyloučení 7:6, využití 0:0, v oslabení 0:0, rozhodčí Antonín, Kříž, Komínek, 35 diváků, hráno na ZS v Rosicích.

,,Podrobnosti o utkání nehlášeny."

1. kolo   HC Spartak Velká Bíteš B - HC Zastávka 4:3   (1:1;2:1;1:1)

Branky našich: Mikule, Vopálka 2, asistence - Vopálka, Farsa, Burian, Stromecký

Vyloučení 6:2, navíc TS (Zastávka - proměnil Vopálka), rozhodčí Pekárek, Brabec, Vlček, 60 diváků, hráno na ZS ve Velké Bíteši.

,,Od úvodu utkání dvou neúspěšných čtvrtfinalistů bylo patrné, že se hraje „pouze“ o konečné pořadí. Hrál se otevřený hokej s brankovými příležitostmi na obou stranách, ovšem tempo nebylo nikterak závratné. Více vyložených příležitostí měli hosté, ale ti ztroskotávali na výborném Loukotovi v domácí brance. A tak se do vedení dostali domácí, když z úniku skóroval Burian. Hostům se do přestávky podařilo vyrovnat. Druhá třetina obrazem hry navázala na první. V polovině utkání bylo nařízeno trestné střílení proti domácím. To s přehledem proměnil Vopálka a dostal hosty do vedení. Odpověď domácích přišla hned v následujícím střídání z hole Komínka. Vedení na stranu domácích vrátil vteřinu před koncem druhé části Pohl. Do třetí třetiny nastoupili hosté ve větším tempu a s cílem utkání otočit. Hned v jejím úvodu vyrovnali na 3:3. Domácí se však hře přizpůsobili a také přidali branku, když přečíslení dvou na jednoho zakončil Rozmahel. Hosté si vytvořili ještě několik dobrých příležitostí ke skórování, ale všechny zlikvidoval vynikající Loukota v brance. Domácí si závěr utkání pohlídali a udělali tak první krok k lepšímu umístění v této sezóně."*

čtvrfinále play off:

2. kolo   SK Telč  -  HC Zastávka     3 : 2   (1:0,2:0,0:2)

Branky našich: Lesonický R.(Vopálka), Stromecký t.s.

1.kolo     HC Zastávka - SK Telč    4 : 6  (0:3,4:1,0:2)

Branky našich: Burian (Lesonický R.),Šedý (Lesonický R.,Burian), Šedý (Bednář,Lesonický R.), Gross (Vopálka,Stromecký)

,,Čtvrtfinálové utkání začali lépe hosté a díky tomu vyhráli první třetinu. Ve druhé třetině domácí, díky využitým přesilovkám, dokázali skóre vyrovnat a dokonce přidali i jeden gól navíc. Hosté však tento náskok srovnali a do třetí třetiny se nastupovalo za nerozhodného stavu. Třetí třetinu nakonec zvládli lépe hosté a po chybách domácích dvakrát skórovali a nakonec si odvážejí domů do Telče 3 body a lepší výchozí pozici pro příští utkání, které se odehraje příští týden v sobotu 1.3.2014 ve 13,30 hod. na ZS v Pelhřimově."

Základní část:

18.kolo    TJ Šerkovice - HC Zastávka 2:7 (1:2;0:2;1:3)

Branky našich: Mikule 4, Bednář 2, Stromecký, asistence Vopálka 3, R. Lesonický 2, Šedý 2, Stromecký.

Vyloučení 7:6, využití 0:1, v oslabení 0:0, rozhodčí Scheiner, Trmač, hráno na ZS v Boskovicích.

,,Domácí se opět pouze s deseti hráči snažili hrát rovnocennou partii. Do konce druhé třetiny drželi přijatelný výsledek. Pak během posledních dvou minut prostřední části dvakrát inkasovali a bylo rozhodnuto. V závěrečném dějství hosté vedení ještě navýšili a zaslouženě si odvezli tři body. "

17. kolo         HC Zastávka - HHK Velké Meziříčí B     10:5             (3:0;3:4;4:1)

Branky našich: Bednář (Šedý), Šedý (Fiala), Stromecký, Šedý (Bednář, Burian), Bednář t.s., Šedý (Bednář), Stromecký (Mikule),   Stromecký (Mikule), Šedý (Lesonický R.), Šedý (Bednář, Lesonický R.), Fišer (Lesonický R.)

Vyloučení 5:5, využití 1:0, v oslabení 2:1, rozhodčí Coufal, Komínek, P. Kříž, 30 diváků, hráno na ZS v Rosicích.

"Celý zápas se hrál rychlý a kombinační hokej. Skóre otevřeli domácí a první třetinu vyhráli 3:0 a byli v ní tím lepším týmem. Druhá třetina začala v podobném tempu a nasazení, jako tomu bylo ve třetině první. Hosté dokázali dvěma rychlými góly náskok domácích snížit. Trochu zaskočení domácí však opět o gól odskočili, když nařízené trestné střílení proměnil domácí Bednář. Hosté se však s porážkou nehodlali smířit a srdnatě bojovali o každý puk. I díky tomu druhou třetinu vyhráli 4:3. Do třetí třetiny nastoupili aktivněji domácí a dalšími góly hosty přestříleli. Zúročili tak současnou dobrou formu a zaslouženě si doma ponechávají tři body. Výsledek tohoto utkání se tak stal jednoznačně překvapením kola."

16. kolo        TJ Spartak V. Bíteš - HC Zastávka             1 : 6            (0:2;0:3;1:1)

Branky našich: Lesonický R. (Bednář, Šedý), Stromecký (Kubiš, Knotek),  Šedý (Lesonický R., Bednář), Stromecký, Mikule (Fišer), Bednář (Šedý)

"Od začátku zápasu hýřili hosté lepším pohybem a dostávali se i do brankových příležitostí, v osmé minutě využili přesilovou hru a hned deset vteřin na to zvýšili už na rozdíl dvou branek. Ve druhé třetině se domácí snažili s výsledkem něco udělat, ovšem další nepozornost v obraně potrestal Šedý, a když únik na domácí branku domácí zastavili pouze faulem, nařídil rozhodčí trestné střílení. To precizně proměnil Stromecký a zvýšil už na rozdíl čtyř branek. Ne že by se domácí nesnažili, ale větší nasazení a důraz byl na straně hostů. Ve třetí třetině se obraz hry nezměnil, hosté si hlídali střední pásmo a nedávali domácím šanci na zdramatizování zápasu. Naopak přidali další branku a schylovalo se k debaklu. Ten malinko zmírnil Budín, který v závěru zápasu zaznamenal čestný úspěch domácích. Zasloužené vítězství hostů. Po velkých vítězstvích nad prvními dvěma celky tak na domácí padla krize, kdy ve dvou zápasech vstřelili pouze jednu branku. Možnost ji překonat budou mít v následujícím zápase s Bulldogs Brno."*

15. kolo        HC Sokol Křižanov - HC Zastávka              1 : 4            (0:0;0:2;1:2)

Branky našich: Bednář (Šedý), Fišer (Šedý), Bednář (Šedý),Bednář (Kubiš, Fiala)

Vyloučení 6:3, využití 0:1, v oslabení 0:0, rozhodčí Pekárek, Maloušek, Sobotka, 30 diváků, hráno na ZS ve Velkém Meziříčí.

"V první třetině se hrál velmi pohledný hokej na obou stranách, s minimem vyloučených na každé straně. Ani jeden tým však nedokázal přesilovku využít. Během třetiny se žádnému z týmů nepovedlo dát gól, a tak se do kabin šlo po pěkném hokeji za stavu 1:1.
Ihned v 1. minutě II. třetiny dali hosté rychlý gól, a tím domácí z Křižanova zaskočili. Hosté ze Zastávky poté ještě zkvalitnili hru, zpřesnili přihrávky a začali dobře bránit. S touto hrou začali mít domácí problémy. Ve 41. minutě dali hosté druhý gól a domácím se přestalo dařit. Navíc měli štěstí, že měli jen dva vyloučené za třetinu a soupeř přesilovky nedokázal využít. Domácí mohli být rádi za stav 0:2 po druhé třetině. V první minutě třetí třetiny se opakoval stejný scénář jako na začátku druhé třetiny. Domácí opět dostali již v první minutě gól. Poté se přesto hra domácích zlepšila. Zase se hrál pohledný hokej jako v první třetině. Ani jeden tým nedokázal však své šance využít. V 50. min. byl vyloučen hráč Křižanova a hosté přesilovku konečně využili. Domácí tým ještě zvýšil herní úsilí, ale přineslo to jen kosmetickou úpravu výsledku, když několik vteřin před koncem dali aspoň jedinou branku."

14. kolo          HLC Bulldogs Brno - HC Zastávka         4 : 5 SN       (2:3;0:0;0:1; 0:1)

Branky našich: Vopálka (Stromecký, Milule), Stromecký (Mikule), Šedý (Bednář, Fišer), Šedý (Gross), rozh. nájezd Fišer

Vyloučení 7:6, využití 1:1, v oslabení 0:0, rozhodčí Tanenberger, Dančišík, Ševčík, hráno na ZS v Boskovicích.

"Hosté byli v roli favorita, ale domácí v plné sestavě (po druhé v sezóně) věřili ve vítězství. Po vedení 2:1 ještě v 18. minutě první třetiny domácí však ztratili koncentraci a hosté dvěma góly třetinu vyhráli 3:2. Prvních deset minut druhé třetiny patřilo zcela domácím, ale střelecky vyšli naprázdno, takže otěže převzali hosté. Brankař domácích se blýskl několika famózními zákroky, a se tak skóre neměnilo ani na jedné straně. Rozhodnout měla třetí třetina, kde hosté předváděli svoji rychlou a agresivní hru, kterou zhodnotili gólem osm minut před koncem. Domácí ale měli na závěr utkání schováno eso v rukávu. Po boxerské vložce, kde perfektně zvládli emoce na střídačce oba trenéři, domácí snížili v čase 58:51 na 3:4, vzali si oddechový čas, odvolali brankáře a za 20 vteřin vyrovnali. Jenže v závěrečných nájezdech pak byli úspěšnější hosté, a tak si odvezli dva cenné body."

13. kolo        SK Telč - HC Zastávka                                         5:2             (2:1;2:1;1:0)

Branky našich: Vopálka (Stromecký), Bednář (Stromecký)

Vyloučení 3:5, využití 1:0, v oslabení 0:0, rozhodčí Dostál, Brabec, Lupač, 220 diváků

"Zápas začal ve velice svižném tempu s šancemi na obou stranách. Nejprve domácí ve 13. minutě dali úvodní gól zápasu, na který soupeř během dvou minut přesnou střelou do horního růžku odpověděl a stav vyrovnal na 1:1. Minutu před koncem první třetiny se domácí celek opět ujal vedení gólem Smejkala po nahrávce Sokolíka. Ve druhé třetině soupeř v 33. minutě opět vyrovnal, následně domácí mužstvo díky své houževnaté hře dalo třetí branku v přesilovce, kdy Kubátova přesná nahrávka byla zužitkována pěknou střelou Tomáše Šalandy a domácí šli opět do vedení. Během následující minuty se domácí radovali z dalšího gólu - po krásné nahrávce k první tyči od Koreše skóroval Tůma přesnou střelou mezi nohy velice dobře chytajícího brankaře hostujícího mužstva. Ve třetí třetině se hrál oboustranně kombinační  hokej, kdy domácí mužstvo kontrolovalo dobře se vyvíjející utkání a v 55. minutě pojistil vítězství domácích  Tůma svým  druhým gólem a upravil na konečné skóre zápasu 5:2. Poslední minuty byly ve znamení několika vyloučení, převážně na straně hostujícího mužstva. V jinak poměrně klidném utkání, kterému za velice příznivého počasí přihlíželo 220 diváků, je možno pochválit za dobrý výkon celý domácí tým pod vedením trenérů Podolského a Smejkala."

12. kolo        HC Zastávka - HC Veverská Bítýška            3:4             (0:1;1:2;2:1)
Branky našich: Vopálka (Gross, Stromecký), Mikule (Stromecký, Vopálka), Bednář (Lesonický R.)

Vyloučení 5:6, navíc Žofka (V. Bítýška) 5 minut + 20 minut OK, využití 1:0, v oslabení 0:1, rozhodčí Knot, Komínek, Kříž, diváků 80, hráno na ZS v Rosicích.

"Od první minuty mohlo 80 diváků sledovat rychlý a kombinační hokej. Skóre otevřeli hosté, kteří byli v první třetině tím lepším týmem. Druhá třetina začala v podobném tempu a nasazení jako třetina první. Hosté dokázali navýšit svůj náskok díky využití nařízeného trestného střílení. Domácí tým odpověděl gólem v přesilovce, kdy po krásné kombinaci dokázali poprvé překonat hostujícího gólmana. Gól domácí navnadil a z jejich strany bylo vidět aktivnější bruslení a přesnější kombinace. Vyrovnání stavu mohla přinést pětiminutová přesilovka, kterou domácí hráli po faulu hráče Žofky na domácího Adama Šedého. Ovšem opak byl pravdou. Po chybné rozehrávce domácího obránce na modré čáře, získal puk hostující útočník a z brejku zakončil nad rameno domácího gólmana. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Do třetí třetiny nastoupili domácí aktivně a díky tomu dokázali vyrovnat na 3:3. Zdálo se, že by diváci mohli opět vidět samostatné nájezdy, ale po přesné nahrávce, za obranu domácích, dokázal hostující útočník vsítit čtvrtý a vlastně rozhodující gól. Nic na konečném výsledku nezměnila ani přesilovka a ani power- play domácích. Hosté si odvážejí tři body za takticky lépe zvládnuté utkání."

11. kolo         TJ Náměšť - HC Zastávka                                 6:5                 (3:1;2:3;1:1)

Branky našich: Šedý 3, Farsa, Bednář, asistence Bednář 2, Luděk Rouš 2, Lesonický, Kubiš

Vyloučení 6:6, navíc domácí Náměšť 2 x 10 minut OT a jednou 20 minut OK, hosté 2 x 10 minut OT a jednou 5 + 20 minut OK, rozhodčí Jirčík, Zavadil, Lisa, hráno na ZS v Náměšti nad Oslavou.

"Domácí, postiženi marodkou, nastoupili s minimálním počtem hráčů, hosté naopak přijeli s kompletní sestavou. Od začátku utkání se hrál rychlý, kombinační, ale tvrdý a nekompromisní hokej. Hosté nasadili laťku vysoko a to jak v rychlosti, tak i v tvrdosti až na hranici pravidel. Domácí se však nenechali zaskočit a hned v první minutě vstřelili vedoucí branku. Když v v 9. minutě byl hráč hostí David Rouš vyloučen na 5 + OK, domácí toho využili a v 10. minutě zvýšili skóre na 2:0. Do konce třetiny vstřelili ještě třetí gól a zdálo se, že vše půjde hladce a domácí bez problémů budou mít zápas pod svou kontrolou. V úvodu druhé třetiny se hostům podařilo snížit rozdíl ve skóre na jedinou branku. Na oslabené sestavě domácích se začala projevovat únava. Hrálo se stále ve vysokém tempu a mladý tým hostů se nemínil smířit s porážkou. Ve třetí třetině se jim dokonce v 51. minutě podařilo vyrovnat na 5:5 a domácí se začali obávat o výsledek. Hra gradovala a domácí tým, hnaný diváky za stálého povzbuzování, se v 56. minutě Pejchalem ujal vedení, jak se později kázalo, na konečných 6:5. Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale to se jim už nepovedlo. Hosté stále doplácí na nedisciplinovanost svých hráčů, kteří se svým vystupováním zbytečně připravují o lepší výsledky. Domácí mužstvo za dosažený výsledek a zisk tří bodů v oslabené sestavě zaslouží jako celek pochvalu."

10. kolo         HC RH Centrum Brno - HC Zastávka         7:1             (4:0;0:1;3:0)

Branky našich: Rouš L. (Šedý, Bednář)

Vyloučení 12:13, navíc 5 + 20 minut OK (Špaček), 5 + 20 minut OK (Petrik) oba HC RH Centrum, 5 + 20 minut OK (Rouš), 2 + 10 minut OT (Lesonický), 10 minut OT Burian, všichni HC Zastávka), využití nehlášeno, rozhodčí Mareček, Měkýš, Husák, hráno v HHDaM v Brně.

"Už výsledek a počet dosažených branek napovídá, jak utkání probíhalo. Rychle a zběsile neznamená vždy dobrý výsledek, tak by se dalo hodnotit poměrně mladé a ambiciózní mužstvo hostí. Celé utkání se hrálo ve velmi bojovném a svižném tempu, ve kterém až na druhou třetinu jasně v celém utkání dominovali domácí, třetí třetina se změnila spíše v bojiště, kde zkušenější hráči Brna opět reagovali na provokace zbytečným oplácením a tím pádem i častému vyloučení, proto se hrálo po většinu poslední části v oslabení a jelikož hostující mužstvo se spíš jak na hokej se soustředilo na osobní souboje, skončil výsledek tak, jak skončil. I přes nezvyklé velké množství vyšších trestů, nepřesáhlo utkání rámec tvrdosti."

9. kolo        HC Zastávka - TJ Šerkovice                                 12:2           (3:0;4:1;5:1)

Branky našich: Rouš L.(Bednář,Šedý), Lesonický R.(Vopálka),Šedý (Bednář), Fišer (Gross,Farsa), Lesonický R., Stehlík (Fišer), Fišer, Bednář (Rouš L.), Burian (Gross, Matal), Kubiš (Gross), Lesonický M. (Lesonický R.), Fišer (Vopálka)

vyloučení 5:7, využití 1:1, v oslabení 1:1, rozhodčí Kolečkář, Hejsek, Kříž, 30 diváků, hráno na ZS v Rosicích.

"Do utkání nastoupil domácí  tým s úmyslem vyhrát a opět naplno bodovat. Již od první minuty soupeře přehrával a díky využitým šancím bylo skóre v jednotlivých třetinách i na samém konci jednoznačné. Domácí si zaslouženě doma ponechali tři body"

8. kolo         HHK Velké Meziříčí B - HC Zastávka             8:4            (1:2;6:1;1:1)
Branky našich: Kubiš 2, Rouš L., Šedý, asistence Kubiš, Mikule, Matal

Vyloučení 7:7, navíc Šedý (Zastávka) 5 + 20 minut OK (za faul kolenem), využití 1:0, v oslabení 0:0, poměr střel 57:27, rozhodčí Sobotka, Horký, Brabec, 58 diváků, hráno na ZS ve Velkém Meziříčí.

"Zastávce patřil úvod a závěr zápasu, ale v jeho průběhu byl jasně lepší domácí tým. Všechno začalo nájezdem dva na jednoho první pětky HHK, z něhož gól nepadl, což v následném střídání potrestal hostující Kubiš. Než se meziříčští stačili vzpamatovat, prohrávali ve třetí minutě už 2:0. Pěknou střelou se prezentoval Luděk Rouš. Branky se béčko HHK dočkalo až v 11. minutě díky dorážce Martina Kampase. Víc už se jim však z 25 střel v úvodní části proměnit nepodařilo. V minulém kole stačila domácím k rozhodnutí zápasu druhá třetina a to samé předvedli i Zastávce. Nejprve vyrovnal střelou do šibenice Šoukal a ve 26. minutě poslal HHK do vedení Vrána. Na tuto situaci ještě stačili hostující hráči odpovědět zásluhou Šedého.
Kapitán Zastávky se pak předvedl o tři minuty později ještě jednou. Po faulu kolenem oslabil svůj tým do konce zápasu a Bradáčovým využitím přesilovky se domácí tým nastartoval k rozhodnutí zápasu na 4:2, když při hře čtyři na čtyři zvyšoval Libor Střecha a hned po vypršení pětiminutového trestu přidali ve 37. minutě branky Malec a znovu Šoukal. V poslední části se hra vyrovnala. Domácí hokejisté si hlídali svůj náskok a hosté, i když nic nevzdávali, neměli HHK čím přehrát. Ti si své zasloužené vítězství pojistili druhým gólem Libora Střechy a svého soupeře nechali pouze snížit v poslední minutě. Úspěšným střelcem byl Matal."

7. kolo        HC Zastávka - HC Spartak Velká Bíteš             1:4         (0:2;0:2;1:0)
Branky našich: Bednář (Šedý)

Vyloučení 4:7, navíc Dačev (V. Bíteš) 5 minut + OK, využití 0:2, v oslabení 0:0, rozhodčí Antonín, Komínek, Kříž, 55 diváků, hráno na ZS v Rosicích.

"Od první minuty mohli diváci sledovat rychlý a místy i hodně tvrdý hokej, kde o osobní souboje nebyla nouze. V jednom ze soubojů byl zraněn v obličeji i klíčový hráč domácího mužstva. Tato vyhrocená atmosféra více vyhovovala hostům, kteří první i druhou třetinu vyhráli shodně 2:0. Do třetí třetiny nastoupili domácí aktivně, rychle přistupovali k hráčům hostí, vyhrávali osobní souboje a díky tomu také vstřelili gól. Časomíra však neúprosně ukrajovala čas do konce utkání a domácím se postupně rozplývala naděje utkání vyrovnat a tím je i zdramatizovat. Dařilo se jim stupňovat tempo stálým vzájemným hecováním, ale hosté si výsledek dobrým bráněním pohlídali, žádné drama nepřipustili a zaslouženě si odvezli domů tři body."

6. kolo        HC Zastávka - HC Sokol Křižanov                       7:3          (1:1;2:0;4:2)
Branky našich: Mikule 2, Luděk Rouš, Šedý, Vopálka, David Rouš, Bednář, asistence Šedý 2,  Mikule 2, Bednář, Stehlík, Vopálka, Matal

Vyloučení 11:11 využití 2:3, v oslabení 1:0, rozhodčí Doležel, Komínek, Kříž, 32 diváků, hráno na ZS v Rosicích.

"Domácí začali utkání rychlým gólem hned v první minutě. V dalších minutách soupeře přebruslovali, ale ten dokázal v polovině první třetiny utkání vyrovnat, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Druhá třetina byla herně docela vyrovnaná, góly však dával jenom domácí tým. Ten ve třetí třetině už vedl 5:1, ale soupeř využil pět minut před koncem utkání nejprve  přesilovku 5 na 3 a poté 5 na 4. Chvíli to vypadalo, že bude zase o co hrát, ale domácí tým žádné drama nepřipustil a dvěma góly utkání dovedl do vítězného konce. Zaslouženě si doma ponechal tři body za vítězství."

5. kolo      HC Zastávka - HLC Bulldogs Brno                         10:7        (4:3;3:2;3:2)
Branky našich: Šedý 3, Kubiš 2, Bednář, Mikule, Fišer, Gross, Knotek, asistence Šedý 2, Bednář 2, Vopálka 2, Mikule, Fišer, Burian

Vyloučení 5:4, využití 1:0, v oslabení 1:0, rozhodčí Beneš, Komínek, Husák, 50 diváků, hráno na ZS v Rosicích.

"Od první minuty si diváci přišli na své a mohli sledovat pohledný a na góly velmi bohatý hokej. O tom svědčí i sedm vstřelených branek v první třetině Hosté začali aktivně a domácí tým zaskočili rychlým gólem hned ve druhé minutě. Netrvalo dlouho a časomíra ukazovala stav 0:2. Domácí se však nevzdávali a svým aktivním přístupem dokázali utkání vyrovnat a nakonec se jim podařilo první třetinu vyhrát. Ve druhé třetině domácí odskočili na rozdíl dvou gólů, ale tentokrát zase hosté dokázali utkání, a to díky chybám domácích, vyrovnat na 5:5. Domácí mladý tým dále bojoval a získával si postupně ve hře převahu a díky tomu dokázal utkání dovést do vítězného konce. Poprvé v této sezóně mohou domácí slavit zisk 3 bodů."

4. kolo      HC Zastávka - SK Telč                                                     5 : 4 po SN       (0:0;2:2;2:2; 1:0 sam. nájezdy)
Branky našich: Luděk Rouš, Stromecký, Smutný, Mikule, rozhod. nájezd Fišer, asistence Šedý, Bednář, Vopálka, Mikule,  Fišer

Vyloučení 9:11 využití: 1:1, v oslabení 0:1, rozhodčí Kolečkář, Kříž, Sýkora, 35 diváků, hráno na ZS v Rosicích.

"Od první minuty mohli diváci sledovat pohledný a rychlý hokej. V první třetině byli domácí častěji vylučováni, i díky tomu byli hosté lepším týmem. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a začaly padat i branky. První gól se podařilo vstřelit hostům, domácí však dokázali skóre vždy srovnat. Poslední třetina začala rychlým gólem hostů, ale domácím se dvěma góly podařilo utkání otočit. Do konce utkání zbývalo pět minut, když domácí hráč fauloval. Nabídnutou přesilovku dokázal soupeř využít a střelou od modré vsítil vyrovnávací gól. Do konce třetiny se už nic zásadního nestalo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy, pro domácí v této sezóně již potřetí. Na první nájezd se rozjel hráč hostí, ale neproměnil. Stejně neúspěšní byli i další hráči. Na poslední a teď už víme, že rozhodující nájezd, se postavil kapitán domácích, který nekompromisní střelou, nad rameno brankáře, utkání rozhodl."

3. kolo    HC V. Bítýška - HC Zastávka                                         1:0 po SN         (0:0;0:0;0:0 - 1:0 sam. nájezdy)
Vyloučení 4:4, využití 0:0, v oslabení 0:0, rozhodčí Dostál, Brabec, Vlček, 30 diváků, hráno na ZS ve Velké Bíteši.

"Ve Veverské Bítýšce se musel hrát hokej šedesát roků, než se zrodil výsledek 0:0 po základní hrací době. Ne, že by obě mužstva neměla dostatek šancí, ale proti byli jednak vynikající gólmani, brankové konstrukce a poměrně nekvalitní led, kterému stávající letní teploty vůbec nesvědčí. Domácí brankář Švaříček zůstal nepřekonán i v samostatných nájezdech a zajistil tím svému celku bod navíc. Hosté předvedli výborný výkon a místy byli určitě lepším týmem."

2. kolo    HC Zastávka - TJ Náměšť                                                 3:10            (2:2;0:4;1:4)
Branky našich: Šedý, Mikule, Fišer, asistence Fišer, Stromecký

Vyloučení 9:8, navíc Gross (Zastávka) 10 minut OT, Knotek (Zastávka) 10 minut OT, Ševčík (Zastávka) 5 minut + TH, využití 2:5, rozhodčí Coufal, Antonin, Lainka, 80 diváků, hráno na ZS v Rosicích.

"Utkání mělo celý zápas vysoké tempo. Hrál se pohledný a v první třetině i vyrovnaný hokej a tomu odpovídal i stav 2:2. Ve druhé třetině se přiostřovalo v osobních soubojích a docházelo tak k častým vyloučením. Častěji to bylo na straně domácích a díky nabídnutým, a poté i využitým přesilovkám, dokázali hosté odskočit na rozdíl čtyř branek. Ve třetí třetině měli hosté jasnou převahu a skóre stále navyšovali až na konečných 10 branek. Zaslouženě si odvážejí tři body za vítězství."

1. kolo    HC Zastávka - HC RH Centrum Brno                       4:3 po SN         (0:1;0:1;3:1 - 1:0 sam. nájezdy)
Branky našich: Bednář, Fišer, Kubiš, rozhodující nájezd Smutný, aistence Luděk Rouš, Stromecký

Vyloučení 6:6, navíc Šedý, Mihule (Zastávka) 10 minut OT, přesilovky i oslabení bez využití, rozhodčí Lainka, Antonín, Kotala, 65 diváků, hráno na ZS v Rosicích

"Utkání mělo již od první minuty vysoké tempo. Hrál se pohledný a vyrovnaný hokej, o osobní souboje nebyla nouze. Domácí se rychlou hrou a dobrým přístupem snažili vstřelit první branku a to se jim povedlo nastřelenou a  tečovanou střelou od modré čáry. Druhá třetina byla pokračováním té první a šťastnější byli opět hosté. Dokázali totiž navýšit skóre o další gól. Třetí třetinu začali domácí ještě o něco aktivněji než ty dvě předchozí a hned po 20 sekundách hry snížili skóre na rozdíl jediné branky. Najednou bylo zase o co hrát. Hosté dalším gólem sice dokázali odskočit, ale domácí za rostoucího tlaku dvěma vstřelenými brankami zápas vyrovnali. Obě mužstva chtěla v závěrečných minutách rozhodnout utkání pro sebe, ale přes všechno úsilí to nakonec dospělo k samostatným nájezdům. Nájezdy se lépe podařily domácím a tak získali zaslouženě dva body za vítězství."

* - komentáře k zápasům převzaty z webu Okresního svazu ledního hokeje Žďár nad Sázavou (https://cslhzdar.zrnet.cz)